Zpět

RNDr. Daniel Jezbera

fyzik, vysokoškolský učitel

Proč kandiduji

Do zastupitelstva jsem poprvé kandidoval v roce 1998 za KDU-ČSL a o něco později vstoupil do této strany. Motivací mé kandidatury, a to se za 24 let nezměnilo, je pocit, že vedení města, se místo soustavného a rozumného rozvoje obce, věnuje monstrózním akcím, které slouží především k jeho sebeprezentaci. a nemohu se zbavit pocitu, že přínos z těchto projektů nemá město, ale především projekční kanceláře a stavební firmy.

Oblast znalostí

Moderní technologie, vzdělávání, ekonomika, historie, památky.

Politická příslušnost

Člen KDU-ČSL.

Povolání

Fyzik, vysokoškolský učitel.

Stručný životopis

Jsem narozen 16. 8. 1963 v Hradci Králové, vystudoval jsem gymnázium J. K. Tyla, po maturitě Matematicko-fyzikální fakultu UK, obor fyzikální mikroelektronika. v roce 1986 jsem nastoupil do Výzkumného ústavu elektrotechnické keramiky v Hradci Králové, kde jsem postupně pracoval na rentgenovské difrakci, vývoji piezokeramiky a vývoji hybridních integrovaných obvodů. Od roku 1992 jsem pracoval v oblasti IT, nejprve ve firmě ORTEX, později jako soukromý podnikatel. Dělal jsem administrátora operačního systému UNIX a později zaváděl a spravoval internet. Od r. 2004 učím fyziku na UHK, věnuji se fyzikálním měření a vědecky se věnuji fyzikálně chemickým měřením, především v oblasti polymerů. Mezi mé zájmy patří politika, historie a památky.

Občanská angažovanost

KDU-ČSL, Společnost ochránců památek ve východních Čechách, dozorčí rada Občanského poradenského střediska. V minulosti Komise rady města – pro dotace a investiční akce města, Kontrolní výbor zastupitelstva města Hradce Králové.

Kontaktujte mě

Jméno a příjmení*
Město
E-mail*
Kraj
Telefon
Bezpečnostní kód
 Security code
Povinná pole jsou označena hvězdičkou (*)
Předmět
Vaše zpráva
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.