Zpět

Ing. Stanislav Klik Ph.D.

náměstek ministra pro řízení sekce ekonomické a provozní na MPSV

Proč kandiduji

  • Nabízím do služeb města svou dlouholetou zkušenost s ekonomickým řízením subjektů veřejného sektoru, v minulosti veřejné vysoké školy, nyní MPSV.
  • Mám praktickou znalost financí, řízení investičních akcí, veřejných zakázek.

Oblast znalostí

Řízení subjektů veřejné sféry, investiční rozvoj, veřejné zakázky, mezinárodní vztahy a mezinárodní politika, vysoké školství.

Politická příslušnost

Bez politické příslušnosti.

Povolání

Náměstek ministra pro řízení sekce ekonomické a provozní, Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Stručný životopis

Jsem manažer a ekonom se znalostí mezinárodní politiky a evropské integrace. To jsou oblasti mého studia na pražské Vysoké škole ekonomické i pozdější Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Vždy mi šla matematika a bavily mě jazyky, na matfyz to však nebylo a proto padla volba na studium Fakulty mezinárodních vztahů VŠE. A nelituji.

Studium této školy a předchozí praxe mi posléze umožnily působit téměř 15 let v roli kvestora hradecké univerzity – tedy finančního a provozního "ředitele" univerzity. Za tu dobu se univerzita výrazně proměnila, strukturovala, rozrostla a zkvalitnila a jsem šťastný, že jsem mohl být u toho a spolupracovat na těchto změnách, a přitom se hodně naučit od svých kolegů a partnerů. Před několika lety jsem se rozhodl pro změnu a z pozice kvestora po téměř 15 letech působení odešel.

Nyní působím v roli náměstka ministra pro řízení sekce ekonomické a provozní na MPSV. Mnou řízená sekce sestává z podobného zaměření, jaké jsem měl na starost v době mého působení na UHK - ekonomika a finančí řízení, investiční akce, správa majetku, veřejné zakázky, projekty apod. Odborně i manažersky tedy rozhodně mám z čeho čerpat, přesto k této roli přistupuji s pokorou a stále se učím.

Vážím si volného času, který věnuji rodině, sportu (kolo, brusle, běh) a kultuře (divadlo, hudba rocková i tzv. vážná).

Občanská angažovanost

Jsem dlouholetým členem Finančního výboru Zastupitelstva města Hradec Králové, poslední roky jsem rovněž členem Komise pro majetek a také Komise místní samosprávy za Malšovice.

Kontaktujte mě

Jméno a příjmení*
Město
E-mail*
Kraj
Telefon
Bezpečnostní kód
 Security code
Povinná pole jsou označena hvězdičkou (*)
Předmět
Vaše zpráva
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.