Zpět

Ing. Josef Melichar

vedoucí konstrukčního oddělení ve strojírenském podniku

Proč kandiduji

V Hradci Králové žiji od svého narození. Naše město mám rád, a proto mi není lhostejné, co se ve městě děje. Některé věci je potřeba změnit, to však není možné bez aktivního zapojení občanů. Líbivá hesla ani laciné sliby nám nic nepřinesou. Mezi mé priority patří ochrana památek, hmotného i nehmotného kulturního dědictví našich předků. Naši předkové se snažili vybudovat nadčasové sídlo, které by se líbilo i dalším generacím. Při plánování se snažili zachovat historické prvky a pojímat prostor velkoryse s dostatkem zeleně. Myslím, že zde máme nevyužité příležitosti, které by mohly umožnit rozvoj turistického ruchu. Další z mých priorit je ochrana přírody a životního prostředí. Ne však ta samoúčelná, nýbrž především ta, která zlepšuje úroveň života nás všech. Po městě většinou jezdím na kole. Je to nejen ekologičtější, ale často i rychlejší. Myslím, že rozšíření sítě cyklostezek by mělo být jednou z důležitých priorit města. V současnosti také jde o zadržení vody v krajině, které dle mého názoru není možné bez nových vodních děl. Vadí mi také úbytek orné půdy a to, že se často staví na těch nejúrodnějších lokalitách. Poklesl význam strojírenství, které mělo v tomto městě dlouhou tradici. Chátrající areály nejsou plně využity, místo toho se staví na zelené louce.

Politická příslušnost

Člen KDU ČSL.

Povolání

Konstruktér.

Stručný životopis

Narozen: 1968.

Vzdělání: ČVUT fakulta strojní zaměření na procesní inženýrství, promoce 1992.

Jazyky: němčina, angličtina.

Jsem ženatý, mám tři děti.

K mým zájmům patří historie a turistika.

Podílím se na organizaci akcí kolem naší farnosti např. Křesťanský bál, Masopust pro celou rodinu, Týden otevřených kostelů, prohlídky věží a zvonů katedrály Sv. Ducha atd.

Občanská angažovanost

Za Koalici pro Hradec působím v Komisi pro program regenerace městské památkové rezervace a městské památkové zóny a městské památky.

Kontaktujte mě

Jméno a příjmení*
Město
E-mail*
Kraj
Telefon
Bezpečnostní kód
 Security code
Povinná pole jsou označena hvězdičkou (*)
Předmět
Vaše zpráva
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.